Татарстанлылар Стратегия-2030 эшләп бетерүдә катнаша алачаклар

2018 елның 26 феврале, дүшәмбе

Кадерле республика кешеләре!

Бу елда Татарстанның Стратегия-2030 3 ел тула. Стратегияне раслау буенча канун буенча 3 елга бер аны яхшыртырга кирәк.

ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов карары буенча  Стратегия-2030 гә үзгәрешләрне кертү буенча эш үткәрелә. Беренчедән ул РФ үсеш стратегиясенә килергә, шулай ук санлы икътисадның барлыкка килүче яңа технологияләргә туры тиеш.

Республиканың үсеш ориентирларына туры килүче документны булдыру өчен эштә бөтен кызыксынучы якларның катнашуы кирәк.

Владимир Путин әйткәнчә әле 2008 елда “2020 елга кадәр Россиянең үсеш стратегиясе турында” Дәүләт советы киңәйтелгән утырышында “безнең озак вакытлы ориентирлар бөтенесенә аңлаешлы булырга, гражданнар аны якларга тиеш».

Шуның өчен сезнең фикерегез безгә бик мөһим. Республиканың һәр кешесенә киләчәкне билгеләүдә катнашырга мөмкинлек бар.

Моның өчен Стратегия-2030 сайтына керергә кирәк, анда “Стратегия буенча сөйләшүдә катнашыгыз” бүлегендә үз тәкъдимнәрен калдыра аласыз.

Безнең бердәм эшебез яңа чишелешләрне тормышка ашырырга һәм Татарстан Республикасының конкурентлылыгын тәэмин итергә мөмкинлек бирәчәк.