“Алабуга” МИЗ Россиядә иң эффектив булып танылган

2018 елның 26 феврале, дүшәмбе

“Алабуга” МИЗ абсолют эшчәнлек күрсәткечләре буенча лидерлык өчен “Максималь эффект” номинациясендә “Аеруча икътисади зоналары” АҖ бүләген алды. “МИЗ” АҖ генераль директорлар урынбасарлары Дмитрий Голосов һәм Илья Помигаловның Россия махсус зоналарның идарә компанияләре вәкилләре белән очрашулары барышында Татарстан “Алабуга” МИЗы Россиядә иң эффектив булып танылды.

“Алабуга” МИЗ абсолют эшчәнлек күрсәткечләре буенча лидер булып танылган: экспорт, керем, эш урыннары. “Алабуга”да 6063 яңа эш урыны барлыкка килде. Алынган салым һәм таможня өстенлекләре - 6,3 млрд сум һәм 11,6 млрд сум.

Тагын бер Татарстан махсус икътисади зонасы - «Иннополис» МИЗ бизнес өчен уникаль экосистемасының комплекслы үсешендә катнашу өчен “Социаль тирәлек” номинациясендә бүләкләнде.

01.10.2017гә “Алабуга” МИЗда 56 компания резидент бар, 23 завод эшли. 6063 яңа эш урыны барлыкка килде. Контрактлы хосусый инвестицияләр күләме 160 млрд сум тәшкил итә. “Алабуга” МИЗ инфраструктурасын булдыруга дәүләт кертүләрнең күләме 25,7 млрд сум тәшкил итте. Барлыгы бюджетның бөтен дәрәҗәләренә салым керүләренең күләме 20,8 млрд сум тәшкил итә.