Paiger корпорациясенең Татарстанга ничек керүе һәм Кытайда безнең Республика турында ни өчен сөйләчәкләр

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

Кытай һәм Татарстан Республикасының үзара кызыксынуы тиз үсә. Бүген 2018 елның 22 октябрендә Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгында Paiger (HK) Industrial Co., Ltd Кытай корпорациясенең делегациясе белән сөйләшүләр узды.

«Чакыруыгыз өчен бик зур рәхмәт. Без кичә килдек һәм шәһәрнең матурлыгын күрдек. Бүген сез күрсәткән Татарстанның икътисады һәм инвестицион климаты презентациясеннән без Татарстанның мөмкинлекләрен сиздек», – дип Paiger Group идарәсе рәисе Чэнь Юань сөйләшүләр залында уртаклашты.

Компаниянең Кытайда өч филиалы бар, шулай ук Россия, Япония, Тайланд, Венесуэла һәм АКШда бар. Компания халыкара сәүдә, күчемсез милек, шәһәр юл өлкәсе, электрон коммерция, брендинг менеджменты өлкәсендә эшли.

«Татарстан белән бездә бөтен өлкәләрдә хезмәттәшлек бара. Хәзер бездә зур офис һәм Мәскәүдә склад бар, без Россиядә алдагы үсешкә омтылабыз, шуның өчен дә без Казанга килдек», – дип Чэнь Юань ассызыклады.

Аның белән бергә Татарстан башкаласына Пекин институтының шәһәр төзелеше чит ил бүлегенең директоры Гао Тао килде. Компания бөтен Кытайның 60% метрополитенын төзи. Моннан башка аның эшчәнлегенә 2008 елгы Олимпиада авылы һәм Олимпиада объектлары керде.

Хезмәттәшлек турында сөйләшүне шулай ук  Global Partners башкарма директоры Сюй Шугуан яклый. Ул күчемсез милек секторында инвестицияләр өчен җаваплы.

Paiger компаниясе юл, күпер, тимер юллар, магистральләр һәм портлар төзелешенә инвестицияләргә әзер.

Очрашу кысаларында Казанда Адмирал бистәсенең үсеш проекты турында сөйләштеләр. Проект буенча Казанка паркы үзәне буйлап торак төзелеш зонасы, юл, транспорт-күчереп утырту төенен төзү, шулай ук елганы тирәнәйтү буенча эшләрне башкару карала.

Хәзер Кытай һәм Россиядә махсус мәнәсәбәтләр төзелгән. Бердәм проект икътисади һәм сәяси яктан ныгыта алачак.

Чэнь Юань шулай ук Кытайның 10 иң зур шәһәрләрендә демонстрацион павильоннарны ачырга планлаштыра. Ул Татарстан Республикасының павильонын оештырырга тәкъдим итте.

«Бу Кытай эшмәкәрләре һәм туристлар өчен кызык булачак. Павильон сезнең яктан финанс ярдәмен таләп итми. Моннан башка һәр павильонда Татарстан булса, бөтен Кытай Татарстан турында беләчәк», – дип Чэнь Юань уйлый.

Сөйләшүләр яхшы үтте, хезмәттәшлекнең башка вариантлары каралды.

«Товарларны алга таба мавыктыруның күп ысуллары бар, әмма шулай ук тел барьеры һәм юридик яклар белән бәйле проблемалар бар. Хәзер Кытайдагы Россия компанияләренә бик авыр, чөнки алар киләләр, партнерларны табалар, әмма монда тәмамлана. Чөнки аңламыйлар. Бөтен барьерларны бетерү өчен бердәм тәрәзә була алырлык оешмалар җитми. Безнең компания һәм сезнең Агентлык шундый оешма була алалар», – дип Чэнь Юань әйтте.