Татарстандагы KASTAMONU заводы продукциясе Европа һәм Азия илләренә сатыла

2019 елның 20 марты, чәршәмбе

KASTAMONU компаниясе МДФ плитәләренә CE сертификатын алды. Элек компания шундый сертификатны ламинат өчен алды.

Әлеге сертификат Татарстанда җитештерелгән продукциянеэ Европа берләшмәсенең стандартлары һәм таләпләренә туры килү турында әйтә. Сертификат Европа берләшмәсендә сатулар өчен административ һәм техник киртәләр сала.

«Бүген завод продукциясе Европа һәм Азияне күп илләренә сатыла. 30-40% экспортка бара, шуның өчен без алдагы үсештә кызыксынабыз. CE сертификаты безгә Европа базарында эшләргә мөмкинлек бирә. Без яхшы продукцияне генә түгел, конкурентлы хакларны тәкъдим итәбез», – дип Россиядәге KASTAMONU генераль директоры  Али Кылыч билгели.

KASTAMONU Европада иң зур компанияләр бишлегенә керә. Аның 19 заводы 7 илдә бар. 2014 елда Татарстанда ул Россиядә беренче заводын ачты.

Татарстанны сайлау очраклы булмады. Төркиянең Татарстан белән яхшы мәдәни-тарихи мөнәсәбәтләре бар, логистик өстенлекләр дә булды.

«Төркия гадәт буенча Татарстанның беренче өч лидер-инвесторлар исемлегенә керә. 2018 елда Татарстанга инвестицияләүдән соң күп Төркия компаниясе, алар арасында KASTAMONU үз позицияләрен ныгытты. Партнерларның яңа базарларга чыгу – безнең бердәм уңыш һәм Татарстанда иң яхшы инвестицион инфраструктура һәм бизнесны алып бару өчен шартлар булдырылган дигән сүз», – дип Татарстанның инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина билгеләде.

«Алабуга» МИЗ иң яхшы дөнья МИЗлары исемлегенә керә, инвесторларга әзер сәнәгый, инженер, транспорт һәм таможня инфраструктурасын, шулай ук салым өстенлекләрен бирә. Компанияләр 10 ел дәвамында җир, милек һәм транспорт салымнарын түләмиләр.

Фото чыганагы: Татарстан Республикасы Президенты сайты

Фото чыганагы: Татарстан Республикасы Президенты сайты