Татарстан Сингапурда: интеллектуаль транспорт системалары аша трендлардан инновацияләргә

2019 елның 20 октябре, якшәмбе

21-25 октябрьдә Сингапурда Suntec күргәзмә үзәгендә интеллектуаль транспорт системалары буенча 26 нчы Бөтендөнья конгрессы узачак. Татарстан Республикасының инвестицион потенциалын ачу, эшлекле элемтәләр урнаштыру һәм халыкара хезмәттәшлекне ныгыту өчен конгресс Күргәзмәсендә төбәк экспозициясе оештырыла, анда Татарстан делегациясе республиканы тәкъдим итә һәм чарада катнашучылар белән сөйләшүләр алып бара.

ITS World Congress 2019 – бу 10 меңнән артык катнашучы, шул исәптән дәүләт эшлеклеләре, шулай ук уйлап табучылар, инвесторлар, потенциаль сатып алучылар һәм партнерлар. Күргәзмәдә 300 дән артык экспонент, шул исәптән Сингапур павильоны җирле оешмалардан тәкъдим ителә.

Мәсәлән, конгресс һәм күргәзмә икътисади үсеш һәм тормыш сыйфатын күтәрү мөмкинлекләрен күрсәтә.

Конгрессның эшлекле программасында 200гә якын пленар утырыш һәм интерактив панель дискуссияләр, LTA автономияле мобильлеге буенча беренче Саммит һ. б. бар.

«Интеллектуаль технологияләрнең киң таралуы, шулай ук цифрлаштыру бөтен дөнья буенча сәяси эшлеклеләргә һәм уенчыларга киләчәк транспортның чикләрен аеру өчен моңарчы күрелмәгән мөмкинлек бирә», – дип саный ITS World Congress Singapore 2019 елда ITS World Congress Singapore комитеты җитәкчесе Нгиен Хун Пинг әфәнде.

Конгресста һәм Татарстан Республикасы күргәзмәсендә актив катнашу очраклы түгел. Инде бер елдан-2020 елның 21-24 сентябрендә Татарстан Интеллектуаль транспорт системалары буенча беренче Үзәк-Көнчыгыш конгрессын кабул итәчәк. Эйндховенда интеллектуаль транспорт системалары буенча 13 нче Европа конференциясендә әлеге чараны уздыру турында килешү имзаланды. Агымдагы айда халыкара чарага әзерлек кысаларында Казанга ЭРТИКО-ИТС Европа ассоциациясе вәкилләре килде.

«Интеллектуаль транспорт системалары – ул цифрлаштыру һәм тоташтырылган киләчәк. Конгресс, илкүләм проектлар кысаларында, кешенең тормыш эшчәнлеге өлкәсен цифрлаштыру буенча бурычларны игътибарга алып, аеруча актуаль. Бүген Сингапурда, ә киләсе елда үз өебездә без транспорт хәрәкәте белән идарә итү, җәмәгать транспортын оештыру, транспорт хәрәкәтен оештыру буенча дөнья тәҗрибәсен карый алачакбыз. Үзен дә күрсәтергә кирәк», – дип Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина белдерде.