Төбәк инвестицияләр агентлыкларының һәм үсеш корпорацияләренең IV съезды

2023 елның 6 октябре, җомга

ТР ИҮА хезмәткәрләре Тула шәһәрендә төбәк инвестицияләр агентлыкларының һәм үсеш корпорацияләренең IV Съездында катнаштылар

Съезд инвестицияләр һәм үсеш агентлыкларының Милли ассоциациясе (рус. НААИР) тарафыннан 2 елга бер тапкыр үткәрелә.

Чараның максаты - инвестицияләр җәлеп итү һәм инвестицияләр өлкәсендә казанышлар һәм трендлар турында фикер алышу өчен Россия субъектларыннан инвесторлар белән эшләү буенча махсуслаштырылган оешмаларны җыю.

Эшлекле сессияләрдә 2023 елда инвесторлар өчен преференциаль һәм инфраструктура тәкъдимнәрен үстерү мәсьәләләрен, инвестиция командаларын үстерүнең уңышлы тәҗрибәсе, «яңа нормальлек» шартларында дәүләт-хосусый партнерлык проектларын гамәлгә ашыру каралды. Шулай ук «Haval» заводына «Узловая» махсус икътисади зонасына күчмә белем бирү программасы элементлары белән индустриаль инвестиция туры узды.

Талия Миңнуллина: «ТР ИҮА 2016 елдан бирле НААИР әгъзасы булып тора һәм инде 7 ел бу Ассоциациянең һөнәри берлекләрнең иң яхшы мисалларының берсе булуына инана. Аның эшендә барлык кирәкле әйберләр бар: инвесторлар белән элемтәләр тәкъдим итү, агентлыкларның мәнфәгатьләрен федераль дәрәҗәдә алга таба мавыктыру, актуаль мәгълүмат кыры, башка төбәкләрдән килгән коллегалары белән уңайлы элемтәләр.

Төбәк инвестицияләр агентлыклары һәм үсеш корпорацияләре II съездын без Татарстанда үткәрдек һәм көн саен башка төбәкләрдән килгән коллегаларыбыз белән тыгыз элемтәдә торабыз».

Шулай ук Тулада Төбәкләрнең инвестицион үсеше өлкәсендә «Инвестицион үсеш лидерлары-2023» милли премиясенә йомгак ясалды

Төбәкләрнең инвестицион үсеше өлкәсендә Милли премия жюрисы карарларына ярашлы рәвештә, премия турында Нигезләмәгә таянып

«Ел үсеше агентлыгы» номинациясендә җиңүче итеп расланды:

- Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы

«Төбәкара хезмәттәшлеккә керткән өлеше өчен» номинациясендә җиңүче итеп расланды:

- Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы

«Ел белгече (озата баручы)» номинациясендә җиңүче итеп расланды:

- Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгының инвестицион проектлар экспертизасы бүлеге башлыгы Алексеев Дмитрий Валерьевич