сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген «Алабуга» МИЗ территориясендә үсемлекләр өчен субстрат чыгару буенча «Гродан» яңа эшханәсе төзелешенә старт бирелде. Чарада Татарстан Республикасының Президенты Рөстәм Миңнеханов, Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина, «Роквул-Волга» завод идарәчесе Максим Васильев катнашты.

Татарстан – инвестицион сөйкемлелек буенча беренче регион, республикада хәзер эшләүче инвестицион проектлар җитештерүен киңәйтү – барлыкка килгән инвестклиматның югары дәрәҗәсенең иң яхшы күрсәткече.

Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина «Драйлок Текнолоджиз» заводын ачышында катнашты. Ачыш церемониясе Татарстан Республикасының Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашуы белән узды.