Машина төзелеше Германия һәм Татарстанны берләштерә

2017 елның 10 марты, җомга

7 һәм 8 мартта Рөстәм Миңнеханов Президенты башлыгында Татарстан Республикасы делегациясе Лейпциг ярминкәсендә катнашу өчен Лейпциг шәһәренә (Германия Федератив Республикасы) визит белән килде. Делегация составына Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина керде.

Визитның төп максаты - «Z/Intec-2017» 14-нче халыкара запас частьлар, модульләр һәм технологияләр күргәзмәсендә катнашу.

Күргәзмә Лейпциг ярминкәсе – дөньяның иң борынгы ярминкәләрнең берсендә урнашкан. «Intec-2017» күргәзмәсенең төп бүлекләр машина төзелеше һәм станок төзелеше, электроника/электротехника, сәнәгый җиһаз, инструментлар, металл эшкәртү өчен әйберләр булып тора. «Z» күргәзмәсенең программасы бизнес-очрашулар, халыкара конференцияләр, махсус утырышлар һәм семинарларны үз эченә ала, шулай ук экспонентлар һәм кунаклар өчен төрле чаралар тәкъдим итә.

Татарстан Республикасын Татарстанның инвестицион үсеш агентлыгын оештырган интерактив стенд тәкъдим итте. Анда Германия эшлекле даирәләре вәкилләре белән очрашулар узды. Кунаклар «Иннокам» Кама инновацион территориаль-җитештерү кластеры, “Алабуга” МИЗ, “Иннополис” МИЗ кебек проектлар белән таныша алдылар.

«Z» күргәзмәсе белән бер мәйданда «Intec» станок төзелеше, сәнәгый җиһаз һәм автоматизация буенча Халыкара махсуслаштырылган күргәзмә үтте. Әлеге чаралар кысаларында күргәзмә экспозициясендә катнашу Татарстан компанияләренә халыкара аренасында танылуын арттырырга, яңа партнерларны табырга, шулай ук эшханә өчен уникаль мөмкинлекләр табырга ярдәм итте.

“Без Германиядә үткән күргәзмәсендә үз республикабызны яхшы күрсәттек, бу Татарстан Республикасына инвестицияләр агымына яхшы тәэсир итәчәк. Безнең белән Позис, Профтермо һәм башка эшханәләр эшләде. Саксониядә Татарстан вәкиллеген ачуда килешүләр бар”, - дип Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина ассызыклады.

Күргәзмәләр кысаларында машина төзелешендә технологик прогресс, чимал эффективлыгы булган җитештерү, тәэмин итүчеләрнең яңалыклары һәм тенденцияләре темаларына конференцияләр һәм семинарлар программасы уздырылды.

7 мартта Россия Федерациясе/БДБ илләреннән белгечләренә рус телендә кооперацион Форум узды. Күргәзмәләр кысаларында Сәүдә-сәнәгый палатасы һәм Эшмәкәрлеккә ярдәм күрсәтү буенча Европа ятьмәсе булышлыгы белән контактлар биржасы да узды.

Моннан башка, Туполев исемендәге Казан авиацион институты һәм «AMTEC ГмбХ» арасында килешүгә кул куелды, делегация BMW машина заводы, SpinLab стартаплары өчен бизнес-акселераторны карады, шулай ук «Аргамак» яшьләр татар оешмасы вәкилләре белән очрашу узды. Лейпцигта булганда Рөстәм Миңнеханов Саксония Премьер-министры Станислав Тиллих белән очрашты.

Белешмә

Intec һәм Z Көнчыгыш Германиядә субконтрактинг һәм сәнәгый җиһаз буенча иң зур күргәзмә чаралары булып тора.

Күргәзмәләр бергә һәр ике елда үткәрелә. Күргәзмә мәйданнарының күләме: 65 000 кв.м. Intec һәм Z күргәзмәләрен бергә үткәрү комплект җиһазларыннан станокларга һәм станок системаларына кадәр җитештерүнең бөтен технологик процессын күрсәтү өчен уникаль мөмкинлек бирә.

Intec – станок төзелеше һәм сәнәгый җитештерү буенча махсуслаштырылган халыкара күргәзмә. Күргәзмә мәйданнарының күләме: 51250 кв.м. Intec – металл эшкәртү сәнәгатенең иң мөһим Германия күргәзмәләренең берсе, ул 2017 елда өлкәнең беренче чарасы булачак. Лейпцигта үткән күргәзмәсендә мартта яңадан Германия һәм Европадан иң алда баручы җитештерүчеләр - DMG MORI, HAAS Automaion, Yamazaki Mazak, Agie Charmilles һәм башка компанияләр җыелачак.

INTEC экспонентлары: түбәндәге өлкәләрдә эшләгән җитештерүчеләр, система тәэмин итүчеләр: металл кисүче станоклар, яфрак материалын эшкәртү өчен җиһаз, тимерче-пресс җиһазы, аддитив җитештерү технологияләре, контроль-үлчәү приборлары һәм инструментлар, җитештерү процессларын автоматизацияләү, индивидуаль саклау чаралары, җылылык эшкәртү җиһазлары, гидравлик һәм пневмоҗиһазлар, робототехника, прецизион җиһазлар һәм инструментлар, программалы тәэмин итү һәм IT чишелешләр һәм башкалар.

Z – субконтрактинг буенча халыкара махсуслаштырылган күргәзмә, станок төзелешендә хезмәтләр һәм тәэмин итүләр, сәнәгый җиһазлар һәм башка өлкәләр (электроника, электротехника, машина төзелеше, прибор төзелеше) буенча продукцияләрне тәкъдим итә.

Z - Subcontracting Fair 2017 экспонентлары: җитештерүчеләр, уйлап табучылар һәм тәэмин итүчеләр:

Компонентлар, монтаж өчен технологияләр, төрле детальләр, технологик субконтрактинг кебек җитештерү процесслары, комплектлы детальләр җитештерү өчен полимер, резина һәм композиттан детальләр, инструментлар, электротехника/электроника: детальләр, модульләр, технологияләр.

Безгә социаль челтәрләрдә кушылыгыз, яңалыклар һәм эксклюзив материалларны күзәтеп барыгыз: