МВА РАНХиГС тыңлаучылары делегациясе визитына йомгак ясау

2021 елның 26 ноябре, җомга

Бүген Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина белән Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе МВА программасында катнашучы 20дән артык компания җитәкчеләре һәм экспертлары бүген Татарстан Республикасының җитештерү, инновацион һәм мәдәни үзәкләре белән танышудан алган тәэсирләре белән уртаклаштылар.

Республиканың башка төбәкләреннән һәм БДБ илләреннән килгән кунаклар Иннополиста булдылар, «Алабуга» МИЗ куәтләре белән таныштылар, берничә технополисның эшен күрделәр, шулай ук төбәкнең мәдәни һәм традицион өлеше белән таныштылар.

"Безнең программа Германиядән Татарстан Республикасына визитына үзгәрде, дип белгәч, төркемебезнең күбесе моңа шикләнеп карады, әмма республикада уздырылган берничә көннән соң ук, күңелсез елмаюларын ләззәт елмаюларына үзгәртте. Татарстан гаҗәпләндерә, монда килгән саен. Бик җентекләп әзерләнгән һәм бай эчтәлекле программа өчен рәхмәт!» - дип сөйләделәр МВА программасында катнашучылар.

Үз чиратында, агентлык башлыгы Талия Миңнуллина кунакларга ышаныч белдерүләре өчен рәхмәт белдерде һәм кире элемтә – һәр делегация визитының мөһим өлеше, дип билгеләп үтте.