Татарстан энергетика форумы

2021 елның 22 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген «Казан Экспо» Халыкара күргәзмә үзәге мәйданында Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина республика хөкүмәте составында «Энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге һәм экология буенча Татарстан халыкара форумы - 2021» күргәзмәсендә булды.

«Әлеге чара инде күп еллар дәвамында энергетика һәм ресурсларны саклау өлкәсендәге эшләнмәләр буенча республика предприятиеләренең казанышлары витринасы булып тора. Шулай ук бүген биредә Татарстан Республикасы Хөкүмәте утырышы узды, анда без 2021 елга регионда энергетика нәтиҗәлелеген арттыру планнары турында фикер алышачакбыз, бу үткәрелә торган форумның мөһимлеген ассызыклый», – дип Талия Миңнуллина билгеләде.

Күргәзмәнең киң экспозициясе һәм бай эшлекле программа компанияләргә яңа технологияләр тәкъдим итәргә, энергетика тармагын үстерү мәсьәләләре буенча фикер алышуда катнашырга, эшлекле сөйләшүләр нәтиҗәле алып барырга, яңа бизнес-партнерлар табарга, шулай ук отышлы контрактлар төзергә мөмкинлек бирә.