Expo Dubai 2020дә Татарстан Республикасы Хөкүмәте делегациясенең беренче эш көне

2021 елның 1 октябре, җомга

Бүген Дубай шәһәрендә, Берләшкән Гарәп Әмирлекләре, Expo Dubai 2020 иң масштаблы дөнья күргәзмәсе башланды. Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина Татарстан Президенты башлыгында республика Хөкүмәте делегациясе составында Татарстан стендын ачтылар һәм берничә дискуссиядә катнаштылар.
«Россия» павильонында Татарстан стенды эшенең беренче көне төбәкнең санлы икътисадына багышланган. Шулай итеп, «Татарстан – Россия ИТ-хабы» һәм «Глобаль бурычларны хәл итүдә ясалма интеллект технологияләрен куллану» сессияләрендә күргәзмәдә катнашучыларга Иннополис шәһәре резидентларында булган карарлар һәм төбәк казанышларының «санлы» күзлегеннән караганда, барысы турында сөйләделәр. Аерым алганда, биредә бизнес-проектларда һәм Иннополис Университетында укуда ясалма интеллект куллану мөмкинлекләрен тәкъдир итү булды.
«Татарстан заманча стенд тәкъдим итәчәк, аның концепциясе безнең гасырлык традицияләре һәм көчле инновацияләр белән бәйле. Без инновацион регион булуга карамастан, без барыбер безнең кыйммәтле ориентирларны саклыйбыз, күп гасырлык тарихыбызны хөрмәт итәбез, һәм шул ук вакытта Россиянең югары технологияле төбәге булып калабыз», – дип Талия Миңнуллина билгеләде.
Expo Dubai 2020 - бу иң мөһим глобаль күргәзмә вакыйгасы. Дубайда күргәзмә 2022 елның 1 октябреннән 31 мартына кадәр узачак. Тема итеп «Акылларны берләштереп, киләчәкне булдыру», «Тотрыклылык», «Мобильлек» һәм «Мөмкинлекләр» темалары белән сайланды.