Казанда «Татарстан Республикалары эшханәләре өчен Якын Көнчыгыш илләрендә ислам финансларын мавыктыру мөмкинлекләре» эш очрашуы үтәчәк

2013 елның 17 июле, чәршәмбе

Эш очрашуын Татарстан Республикасының Инвестицион үсеш агентлыгы ярдәмендә 23 июльдә Россия Сбербанкының Татарстан бүлеге үткәрәчәк.

Очрашуда Татарстан Республикасының Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Линар Якупов, Россия Сбербанкының Татарстан бүлеге рәисе урынбасары Мәрьям Дәвләтшина, “Инвест АД” компаниясенең Якын Көнчыгыш һәм Төньяк Африка банклары белән проектлар җитәкчесе Максим Осинцев катнашачак.

«Татарстан Республикалары эшханәләре өчен Якын Көнчыгыш илләрендә ислам финансларын мавыктыру мөмкинлекләре» төп доклады белән эш очрашуында ислам финанслары буенча дөнья экспертларыннан берсе булган “Инвест АД” – Абу-Даби инвестицион компаниясенең (Abu Dhabi Investment Company) баш казначей господин Бисваджит Дасгупта чыгыш ясачак. Очрашу барышында ул инвестицион компаниясенең төп продуктлары һәм хезмәтләре, шулай ук бизнес өчен ислам финансларының өстенлекләре турында әйтәчәк.

Искә төшерик, “Инвест АД” компаниясе KAZANSUMMIT - ИХИ (Ислам Хезмәттәшлек Илләре) һәм Россия Халыкара икътисади форумында һәрвакыт катнаша һәм үсеш алган мөселман илләре, Россия хакимияте вәкилләре, бизнес һәм инвесторлар икътисади аралашуы өчен бердәнбер һәм иң зур еллык мәйдан булып тора. KAZANSUMMIT һәр елны 30 илдән артык якынча 1000 катнашучыларны җыя. V нче ИХИ һәм Россия Халыкара икътисади форумы – KAZANSUMMIT 2013 елның 2-3 октябрендә Казанда үтәчәк. Саммит программасы инвестицион һәм стратегик форумын, ислам финанслары һәм икътисад буенча конференциясен, төрле темаларга түгәрәк өстәлләр, төрле дәрәҗәле очрашулар һәм башкаларны үз эченә ала.

ТР Инвестицион үсеш агентлыгының матбугат хезмәте