Татарстанда корпоратив мәгълүматларны яклау белән дөньяда беренче виртуаль смартфон эшләнгән

2020 елның 22 июле, чәршәмбе

Бүген күп хезмәткәрләр үз шәхси мобиль җайланмалары эшләү өчен кулланалар, компанияләр барлыкка килгән нәтиҗәләрен куркынычсызлык өчен исәпкә алырга мәҗбүр. Хәзерге заман компаниясе эше аның корпоратив мәгълүматларының ышанычлылыгына бәйле булырга мөмкин, бигрәк тә бу бизнес-процесслар өчен мөһим, клиентлар яки партнер-компанияләр белән хезмәттәшлекне таләп итә.

Виртуаль автономияле һәм максималь якланган эш киңлеген булдыру идеясе «Иннополис» махсус икътисади зонасы резиденты булган «Мэгис Казан» компаниясен дөньяда тиңдәшләре булмаган уникаль продукт – «Cubed Mobile» виртуаль бизнес-смартфонын эшләүгә рухландырды.

«Без Татарстан резидентларының, эш процессларын үзгәртеп, республикада бизнесны уңайлы һәм куркынычсыз алып баруга ярдәм итүенә бик шат. Предприятие эшчәнлеген тәэмин итүдә корпоратив куркынычсызлыкның роле – тулаем бизнес үсешенең мөһим аспекты. Бүген Татарстанда җитештерүне цифрлы трансформацияләү буенча актив эш алып барыла. Инвесторлар үз бизнес-процессларына заманча һәм прогрессив технологияләрне кертүче предприятиеләр белән хезмәттәшлек итәргә тели», - дип Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина билгеләде.

«Мэгис Казан» Privacy Software Solutions LTD Израиль IT-компаниясе филиалы булып тора. Узган ел компания Россия базарына керде һәм бүген Россия территориясендә мобиль бизнес-кушымталарны кертү һәм алга җибәрү белән актив шөгыльләнә.

«Cubed Mobile» системасы бизнес ачу өчен акча һәм ресурсларны экономияләү, хезмәткәрләрнең мобиль җайланмаларыннан корпоратив мәгълүматларга үтемлелекне тәэмин итү, шулай ук корпоратив мәгълүматларны һәм хезмәткәрләрнең мобиль коммуникацияләре белән идарә итү системасын яклау өчен эшләнгән.

Кушымта бер җайланмада берьюлы ике телефон – эшче һәм шәхси кесә телефоны булырга мөмкинлек бирә. Ул, девайс хуҗасының шәхси мәгълүматларына кертмичә, хезмәткәрнең мобиль җайланмасында мөстәкыйль якланган «виртуаль смартфон» булдыра. Моннан тыш, компания сим-картасыз автономияле коммуникацияләр мөмкинлеге тәкъдим итә.

Яңа виртуаль смартфон корпоратив челтәрне комплекслы яклауны тәэмин итү буенча киң спектрлы махсус мөмкинлекләр тәкъдим итә. Кушымта хезмәткәрләрнең девайсларында, хосусыйлык кагыйдәләрен бозмыйча, әлеге компаниянең ничек кулланылуын күзәтеп торырга мөмкинлек бирә. Куркынычсызлык чаралары тармакның халыкара протоколларына, стандартларына һәм иң яхшы практикаларына нигезләнгән.

Виртуаль операция бүлмәсе системасы эчендә Cubed mobile кушымтасы мобиль интерфейс белән бөтенләй охшаш.

Кушымтаны инде теләсә кайсы iOS һәм Android смартфон яки планшетка куярга мөмкин.