Татарстанда Kazan Palace by Tasigo кунакханәсенең яңа корпусын 2020 ел ахырына ачарга планлаштыралар

2020 елның 25 сентябре, җомга

Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина Kazan Palace by Tasigo отеленең яңа чираты төзелешенең барышын карады.

Кунакханәнең яңа бинасында 96 югары технологияле дизайнер номеры урнаштырылачак, аларның 8е мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен каралган. Кунакханә коридорында шәһәр өчен 1910 елда хастаханә төзегән сәүдәгәр Яков Шамовның бюсты урнашкан. Бина идәнендә Шамов хастаханәсенең оригиналь плиткасы сакланган, аңа йөз елдан артык. Моннан тыш, корпус түбәсендә кунакханә хуҗаларына елның җылы вакытында шәһәр белән сокланырга мөмкинлек бирүче террасалар ачу планлаштырыла.

Kazan Palace Hotel by Tasigo биш йолдызлы беренче кунакханә, ул «Шамовская больница» мәдәни мирас объекты бинасын Төркия инвесторлары реконструкцияләү проекты булган, 2019 елның мартында үз ишекләрен ачты. Проект «Яңа кунакханәнең иң яхшы дизайн-проекты» категориясендә European Property Awards күчемсез милек өлкәсендә дәрәҗәле Европа премиясенә лаек булды.

«Kazan Palace Hotel by Tasigo – безнең чит ил инвесторларының кунакханә инфраструктурасын үстерү өлкәсендә генә түгел, ә Татарстан Республикасының мәдәни мирас объектларын саклау стратегиясен гамәлгә ашыруда да уңышлы эшчәнлеге үрнәге. Яңа кунакханә корпусы Татарстан башкаласы кунакларының уңайлы яшәү шартлары белән тәэмин итәчәк, бу республикага зур туристик агымнарны җәлеп итәргә ярдәм итә. Объект төзелешенә инвестицияләрнең гомуми күләме 15 млн. доллар тәшкил итте», – дип ТР ИҮА башлыгы Талия Миңнуллина ассызыклады.

Кунакханәнең яңа корпусын ачу 2020 елның 4 кварталында планлаштырыла. Моннан тыш, яңа бинаның күршесендә кунакханәнең өченче чиратын төзү планлаштырыла.