Районнар белән эшләү

2024 елның 29 феврале, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина һәм инвестицион проектларны экспертизалау бүлеге җитәкчесе Дмитрий Алексеев авыл хуҗалыгы өлкәсендә проектны гамәлгә ашыручы компания делегациясе белән очраштылар. Проектның гомуми бәясе 628,968 млн сум тәшкил итә. Тукай районы башкарма комитеты башлыгы Айрат Хәбибуллин катнашында аларның ниятләрен тормышка ашыруның фундаменталь мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

Моннан тыш, Дмитрий Алексеев һәм инвестицион проектларга ярдәм итү бүлеге башлыгы Олеся Нигъмәтҗанова Татарстан Республикасы Лаеш районының башкарма комитеты белән әлеге районда планлаштырылган ике инвестицион проектны алга таба гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча онлайн киңәшмә үткәрделәр. Тормышка ашыру өлкәсе - рекреацион (балык тоту ресторан-отель комплексы һәм туристик ял базасын төзү).