Яшьләр Агентлыкта эшләргә телиләр!

2024 елның 29 июне, шимбә

ТР ИҮА яшьләр белән актив эш алып бара. Бу кварталда ТР ИҮА алга таба мавыктыру бүлеге башлыгы Ләйсән Әхмәтҗанова «Президент академиясенең Җәйге кампусы 2024» XII Халыкара мәгариф форумының (РФ Президенты каршындагы РАНХиГС) республика этабының финал өлешендә катнашучыларга Татарстанның инвестицион потенциалы, республика предприятиеләрендә эре республика чаралары һәм кадрлар перспективалары турында сөйләде.

Республикада аны «Татарстан Республикасының иҗади яшьләр академиясе» үткәрә. Тренинглар һәм спикерлар белән очрашулар - конкурсның соңгы этабы - тест һәм әңгәмәдән соң. Сайлап алу нәтиҗәләре буенча, үзләрен иң яхшы күрсәткән кандидатлар Татарстан Республикасы делегациясе составына керәчәк. Иң яхшы 80 студент 16-25 июльдә "Свияжские холмы" Җәйге кампусына барачак. Сүз уңаеннан, студентларны Агентлык карьерасы бик кызыксындырды.

Шулай ук ТР Яшьләр эшләре министрлыгында "Яшь дипломатлар" конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү булды. Татарстан Яшьләр дипломатиясе академиясе министрлык ярдәме белән конкурс оештыра. ТР Инвестицион үсеш агентлыгының биремнәрне үтәү этабы кысаларында яшьләр республиканы алга таба этәрү буенча идеяләр тәкъдим иттеләр: видеороликлардан һәм буклетлардан алып социаль челтәрләрдәге ботларга һәм инвесторлар өчен фаразлы печеньеларга кадәр. Агентлык төркемендә конкурс үткәрелде, анда иң яхшы эш сайланды. Иҗади яшьләрнең яңа карашы - Агентлык өчен инвесторларны җәлеп итүдә яңа илһам.