Талия Миңнуллина 10 миллион долларга килешүгә кул куйды

2016 елның 4 апреле, дүшәмбе

2 апрельдә Татарстанның инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина һәм Apollo Co., Ltd (Көньяк Корея) компаниясе президенты Т. Г. Квон әфәнде республика территориясендә яңа җитештерүне тормышка ашыру турында Килешүгә кул куйдылар.

Башта җыю җитештерүе булачак – монда нефтехимия комплексы өчен запорный арматурасын җыячаклар. Әмма вакыт узу белән Корея эшханәсендә тулы цикллы җитештерүне булдыру өчен кирәк булган үз оригиналь детальләр җитештереләчәк.

Әлеге килешү – Инвестицион үсеш агентлыгының Корея компаниясе белән ярты елдан күбрәк у эшнең нәтиҗәсе. Талия Миңнуллинаның Көньяк Кореяга эшлекле сәфәреннән соң шул килешүгә үткәрелгән кую мөмкин булды. Бу көннәрдә Татарстан җаваплы визит кабул итә, аның кысаларында килешүгә кул кую үтте.

Башлангыч вариантта завод проекты инде уйлап табылды. Хәзерге вакытка җитештерү урнашачак мәйдан сайланыла. Инвестицияләрнең барлык күләме 10  млн. сумнан да ким булмачак. Apollo Co., Ltd – нефть эшкәртү, нефтехимия заводлары, электр станцияләр һәм сәнәгатьнең башка өлкәләренә привод механизмнары һәм запорный арматураларының тулы спектрын җитештерүче эре Корея җитештерүчесе. Компания продукциясе Төньяк Америка, Көнбатыш Европа һәм Якын Көнчыгыш илләренә сатыла. Оешма дөнья буенча эре компанияляр белән хезмәттәшлек итә, төп партнерлар арасында - "SK Group". Корея инвесторлары Татарстанны перспектив партнер рәвешендә күрәләр, аның территориясендә күп дөнья брендларының товарлары җитештерелә.