Татарстан Республикасы Конвеншн-бюросы тарафыннан КФУның Филология һәм мәдәниятара багланышлар институты белән берлектә уздырылган заявка кампаниясе нәтиҗәләре буенча КФУ һәм РФА тел белеме институты тарафыннан 2023 елда Казанда узачак халыкара лингвистлар конгрессын үткәрү хокукын алды.

2020 елның 25 июне, пәнҗешәмбе

Икенче ел рәттән RAEX-Europe Европа рейтинг агентлыгы үз үзенчәлегендә бердәнбер ESG-Россия төбәкләре рейтингын тәшкил итә, ул бер шкала кысаларында экологик һәм социаль куркынычларны, шулай ук дәүләт идарәсе сыйфатын бәяләргә мөмкинлек бирә. Быел рейтинг призмасы аша агентлык төбәкләрнең икътисади кризиска әзерлеген бәяләде.

«Татарстан Республикасы Россия төбәкләрендә экологик, социаль һәм идарә хәвеф-хәтәрләре динамикасын чагылдыра торган ESG-рейтингны җитәкләде. RAEX-Europe рейтинг агентлыгын тикшерү беренче тапкыр төбәкләрнең яңа икътисадый кризиска әзерлеген бәяләү өчен файдаланылды.

2020 ел –  халыкның тормыш дәрәҗәсен билгели торган дөрес стратегик идарә итүнең мөмкинлекләре һәм күрсәтмә күрсәткече. Без коронавирус чакыруын яхшы кабул иттек. Җитештерүне шәхси саклану чаралары җитештерү белән үзгәртеп корганнан соң, без COVID-19ның тиз таралуын тоткарлый алдык. Татарстан Хөкүмәте бизнеска һәм безнең гражданнарга ярдәм итү буенча берничә чара эшләде, бу пандемиянең финанс нәтиҗәләрен киметергә мөмкинлек бирде», – дип Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина белдерде.