Инвестицияләр Татарстанның инновацияләр буенча лидерлыгын тәэмин итә!

2024 елның 7 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Россия Федерациясе субъектларының инновацион үсеше еллык рейтингының тугызынчы чыгарылышы йомгаклары буенча Россиянең иң инновацион өч төбәгенең берсе дип танылды, аны НИУ ВШЭ Статистик тикшеренүләр һәм белемнәр икътисады институты төзи.

Регионга суммар бәя биш төп критерий нигезендә исәпләнә - Татарстан ике индекс – «Инновацион эшчәнлек» һәм «Инновацион сәясәт сыйфаты» буенча абсолют лидер булып тора.

«Инновацион эшчәнлек» индексы әһәмияте буенча лидерлыкка инновацион бизнесның югары активлыгы һәм нәтиҗәлелеге, эре һәм урта бизнесның инновацион активлыгы дәрәҗәсенең уңай динамикасы һәм эре һәм урта оешмаларның инновацион продукциясенең тотрыклы югары өлеше нәтиҗәсендә ирешелде.

Хисап авторлары ассызыклаганча, әлеге күрсәткечләр буенча лидерлык предприятиеләрнең инновация эшчәнлеген гамәлгә ашыруга шактый инвестицияләр кертүе нәтиҗәсендә ирешелде.

Тикшеренүгә сылтама: https://issek.hse.ru/news/949132842.html